Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - 13UB PMSL (2007)
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL E W


  Tie Breaker Cards
Group -- E Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
E8 : SCUFC 08 Boys Pre 1 W-6   L-0   T-0333333 18 6  18  4  18  0 0
E1 : AikenFC 2007 Boys Gold W-5   L-1   T-0330333 15 5  12  13  16  0 0
E5 : TFC 07 Boys Chatham W-4   L-1   T-033033  12 4  6  15  12  0 0
E4 : U13 Bulls Boys Red-07 W-3   L-2   T-1003133 10 3  3  10  10  0 1
E6 : TFC 07 Boys Magenta HH W-2   L-4   T-00300 036 2  -7  22  8  0 0
E7 : TFC 07 Boys Magenta SAV W-2   L-5   T-033000006 2  -9  31  14  0 0
E3 : KOSA NOSA Lions 07 Boys W-1   L-4   T-1000310 4 1  -7  23  8  0 0
E2 : Battery 07 Yellow W-0   L-6   T-0000000 0 0  -16  33  5  0 0

  Tie Breaker Cards
Group -- W Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
W3 : CFA Pachuca 07 W-7   L-0   T-0333333321 7  17  8  20  0 0
W1 : CASA Pride 07 Boys Premier W-5   L-1   T-1130333316 5  13  7  18  0 0
W4 : ESC 07 Boys W-5   L-1   T-1033133316 5  10  10  18  0 0
W2 : CESA Spartanburg 07B Select W-4   L-3   T-0033303012 4  1  18  12  0 0
W5 : FSCG Speedstreet-B13U W-3   L-4   T-003003039 3  -2  23  15  0 0
W6 : Lakelands Toros 2007 Red W-2   L-5   T-003000036 2  -9  29  12  0 0
W7 : UNITED FC 2008B Elite W-1   L-6   T-000030003 1  -11  33  10  0 0
W8 : SCUFC 07 Boys Challenge W-0   L-7   T-000000000 0  -19  43  6  0 0

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179232  Red Owens Rec Complex  07:00 PM  C W3 vs W4CFA Pachuca 07 3 vs.ESC 07 Boys2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179214  Wenwood Complex  11:00 AM  1 W4 vs W2ESC 07 Boys 3 vs.CESA Spartanburg 07B Select2

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179231  Suber Road Complex  07:00 PM  1 W2 vs W5CESA Spartanburg 07B Select 8 vs.FSCG Speedstreet-B13U3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179246  Jenninfer Ross Soccer Center  11:00 AM  3 E5 vs E3TFC 07 Boys Chatham 5 vs.KOSA NOSA Lions 07 Boys1
 179219  The Countybank Complex - Greenwood  11:00 AM  1 W6 vs W2Lakelands Toros 2007 Red 2 vs.CESA Spartanburg 07B Select5
 179245  Citizens Park  01:00 PM  1 E4 vs E1U13 Bulls Boys Red-07  0 vs.AikenFC 2007 Boys Gold4
 179251  Jenninfer Ross Soccer Center  03:00 PM  3 E7 vs E3TFC 07 Boys Magenta SAV 2 vs.KOSA NOSA Lions 07 Boys1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179210  SCUFC West Complex  05:00 PM  1 W3 vs W8CFA Pachuca 07 10 vs.SCUFC 07 Boys Challenge2
 179255  Southeastern Freight Lines Soccer Center  05:30 PM  3 E8 vs E4SCUFC 08 Boys Pre 1 3 vs.U13 Bulls Boys Red-07 0

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179226  Suber Road Complex  06:30 PM  1 W7 vs W5UNITED FC 2008B Elite 1 vs.FSCG Speedstreet-B13U5

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179241  CBSC Summerville Complex  09:00 AM  3 E1 vs E3AikenFC 2007 Boys Gold 10 vs.KOSA NOSA Lions 07 Boys1
 179240  Jenninfer Ross Soccer Center  11:00 AM  3 E5 vs E6TFC 07 Boys Chatham 5 vs.TFC 07 Boys Magenta HH1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179227  SCUFC West Complex  09:00 AM  4 W8 vs W4SCUFC 07 Boys Challenge 0 vs.ESC 07 Boys5
 179247  Hardeeville Park & Rec Complex  01:00 PM  1 E6 vs E2TFC 07 Boys Magenta HH 3 vs.Battery 07 Yellow1
 179262  Hardeeville Park & Rec Complex  05:00 PM  1 E2 vs E7Battery 07 Yellow 0 vs.TFC 07 Boys Magenta SAV3

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179217  Red Owens Rec Complex  07:00 PM  C W4 vs W1ESC 07 Boys 2 vs.CASA Pride 07 Boys Premier2
 179223  Monaghan  07:00 PM  1 W7 vs W3UNITED FC 2008B Elite 1 vs.CFA Pachuca 0711

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179261  Southeastern Freight Lines Soccer Center  09:00 AM  3 E8 vs E1SCUFC 08 Boys Pre 1 7 vs.AikenFC 2007 Boys Gold1
 179230  The Countybank Complex - Greenwood  11:00 AM  1 W8 vs W6SCUFC 07 Boys Challenge 2 vs.Lakelands Toros 2007 Red8
 179243  Sandhills Complex  01:00 PM  1 E5 vs E8TFC 07 Boys Chatham 0 vs.SCUFC 08 Boys Pre 17

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179233  Southeastern Freight Lines Soccer Center  12:30 PM  3 W8 vs W1SCUFC 07 Boys Challenge 0 vs.CASA Pride 07 Boys Premier8
 179248  Sandhills Complex  01:00 PM  1 E7 vs E8TFC 07 Boys Magenta SAV 1 vs.SCUFC 08 Boys Pre 18

Bracket - Friday, October 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179218  Suber Road Complex  07:00 PM  1 W5 vs W3FSCG Speedstreet-B13U 1 vs.CFA Pachuca 076

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179256  CBSC Summerville Complex  11:00 AM  5 E2 vs E3Battery 07 Yellow 0 vs.KOSA NOSA Lions 07 Boys4
 179259  CBSC Summerville Complex  03:00 PM  4 E2 vs E5Battery 07 Yellow 3 vs.TFC 07 Boys Chatham5

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179239  Clubhouse - Statesboro  03:00 PM  5 E4 vs E7U13 Bulls Boys Red-07  5 vs.TFC 07 Boys Magenta SAV2

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179213  Michelin Athletic Complex  07:00 PM  2 W1 vs W3CASA Pride 07 Boys Premier 1 vs.CFA Pachuca 072

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179224  SCUFC West Complex  09:00 AM  4 W8 vs W2SCUFC 07 Boys Challenge 0 vs.CESA Spartanburg 07B Select1
 179225  Michelin Athletic Complex  11:00 AM  2 W6 vs W1Lakelands Toros 2007 Red 1 vs.CASA Pride 07 Boys Premier7

Bracket - Friday, October 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179221  Michelin Athletic Complex  07:00 PM  2 W1 vs W5CASA Pride 07 Boys Premier 3 vs.FSCG Speedstreet-B13U1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179235  Brushy Creek Complex  01:00 PM  3 W3 vs W6CFA Pachuca 07 5 vs.Lakelands Toros 2007 Red0
 179215  Country Club Park  01:00 PM  1 W5 vs W8FSCG Speedstreet-B13U 7 vs.SCUFC 07 Boys Challenge1

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179222  Red Owens Rec Complex  04:00 PM  C W6 vs W4Lakelands Toros 2007 Red 1 vs.ESC 07 Boys5

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179211  Red Owens Rec Complex  07:00 PM  C W4 vs W7ESC 07 Boys 6 vs.UNITED FC 2008B Elite1
 179228  Wenwood Complex  07:30 PM  6 W2 vs W3CESA Spartanburg 07B Select 1 vs.CFA Pachuca 074

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179260  Southeastern Freight Lines Soccer Center  11:00 AM  3 E3 vs E4KOSA NOSA Lions 07 Boys 1 vs.U13 Bulls Boys Red-07 1
 179253  SCUFC West Complex  11:00 AM  5 E6 vs E1TFC 07 Boys Magenta HH 0 vs.AikenFC 2007 Boys Gold7
 179238  SCUFC West Complex  03:00 PM  1 E3 vs E8KOSA NOSA Lions 07 Boys 1 vs.SCUFC 08 Boys Pre 15
 179254  Jenninfer Ross Soccer Center  03:00 PM  3 E7 vs E5TFC 07 Boys Magenta SAV 3 vs.TFC 07 Boys Chatham4
 179250  Columbia Field  05:00 PM  2 E6 vs E4TFC 07 Boys Magenta HH 0 vs.U13 Bulls Boys Red-07 5

Bracket - Friday, November 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179236  Country Club Park  07:00 PM  1 W4 vs W5ESC 07 Boys 2 vs.FSCG Speedstreet-B13U1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179212  Country Club Park  09:00 AM  1 W5 vs W6FSCG Speedstreet-B13U 3 vs.Lakelands Toros 2007 Red2
 179220  Herdklotz Park  09:00 AM  1 W7 vs W8UNITED FC 2008B Elite 4 vs.SCUFC 07 Boys Challenge1
 179237  Citizens Park  11:00 AM  1 E2 vs E1Battery 07 Yellow 1 vs.AikenFC 2007 Boys Gold7
 179234  CESA Spartanburg  02:30 PM  1 W2 vs W7CESA Spartanburg 07B Select 2 vs.UNITED FC 2008B Elite1
 179263  CBSC Summerville Complex  03:00 PM  3 E3 vs E6KOSA NOSA Lions 07 Boys   vs.TFC 07 Boys Magenta HH 
 179242  Blanchard Woods Park  04:00 PM  1 E4 vs E2U13 Bulls Boys Red-07  11 vs.Battery 07 Yellow0

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179257  Hardeeville Park & Rec Complex  03:00 PM  1 E1 vs E7AikenFC 2007 Boys Gold 10 vs.TFC 07 Boys Magenta SAV4

Bracket - Friday, November 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179216  Monaghan  07:00 PM  1 W6 vs W7Lakelands Toros 2007 Red 3 vs.UNITED FC 2008B Elite2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179258  Hardeeville Park & Rec Complex  05:00 PM  1 E8 vs E6SCUFC 08 Boys Pre 1 4 vs.TFC 07 Boys Magenta HH1

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179209  Michelin Athletic Complex  12:00 PM  1 W2 vs W1CESA Spartanburg 07B Select 0 vs.CASA Pride 07 Boys Premier5
 179244  Hardeeville Park & Rec Complex  01:00 PM  1 E6 vs E7TFC 07 Boys Magenta HH 3 vs.TFC 07 Boys Magenta SAV0

Bracket - Wednesday, November 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179229  Monaghan  07:00 PM  1 W1 vs W7CASA Pride 07 Boys Premier 5 vs.UNITED FC 2008B Elite1

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179264  Rain Out 11/16-11/17  11:00 PM  4 E4 vs E5U13 Bulls Boys Red-07    vs.TFC 07 Boys Chatham 

Bracket - Sunday, December 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179252  Rain Out 11/16-11/17  09:00 AM  44 E8 vs E2SCUFC 08 Boys Pre 1   vs.Battery 07 Yellow 
 179249  Rain Out 11/16-11/17  09:00 PM  4 E1 vs E5AikenFC 2007 Boys Gold   vs.TFC 07 Boys Chatham