Fall 2016 SCYS Presidents Medal Soccer League
Team Schedules - U14B PMSL (2003)
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://pmsl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B8B77553-A8C1-479E-89C6-93A7569C6636&tournamentguid=6CF8FEBC-2F6E-4A2B-AF5A-7BA6C5A49932&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL E W      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 B4 : Florence SA - 03 Blue Boys33331333133332 10  24  6  28  1 0
 B3 : DISA Boyz-U1403333333313331 10  23  9  29  0 0
 B13 : Liverpool IA-SC 03 Fowler BU1433333131330329 9  22  1  23  0 0
 B5 : GPS Coastal Academy B03/04Gold30333333003327 9  15  16  27  1 0
 B1 : Cainhoy Athletic Revolution33300330333024 8  13  16  24  0 0
 B10 : SSC 03B Select White00333011303320 6  9  11  19  0 0
 B7 : JIYSC U14B Red01100303333017 5  -2  24  19  0 0
 B11 : Sumter 14B Destroyers03001330013014 4  -2  24  16  0 0
 B2 : Cainhoy Celtic0330000030 09 3  -20  57  16  0 0
 B6 : GPS NASA 03 BOYS WHITE0311030000008 2  -17  38  14  0 0
 B12 : SCUFC 03 Boys Crescent Blue0000000303006 2  -22  59  9  0 0
 B9 : Storm Soccer - BU14 - 03B Blue0100 00300 04 1  -14  31  10  0 0
 B8 : LCSA Strikers 03/04 - BU14000000 000000 0  -29  63  4  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- W 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
 A2 : CASA 03B Premier30333333331x28 9  21  10  29  1 0
 A9 : 03 Bulls Boys Elite33313331330x26 8  15  15  26  4 0
 A11 : DSC 03 Green Samba33331300303x22 7  13  24  29  2 1
 A12 : SCUFC 03 Boys Palmetto II13303103331x21 6  10  10  16  0 0
 A6 : FSCG Speedstreet Knights33033030033x21 7  9  26  26  0 0
 A3 : CESA 03B Select Black303 1303033x19 6  12  12  24  0 0
 A7 : FUSC 03 Boys Black31300033310x17 5  -1  19  17  0 0
 A5 : FSCG Hub City SC 03B00010033  3x10 3  -2  26  16  0 0
 A8 : FUSC/OUSA 03 Boys White03000330100x10 3  -12  49  17  0 0
 A1 : CASA 03B Elite00000300010x4 1  -24  54  9  0 0
 A10 : DSC 03 Green Copa0 0000 0001x1 0  -20  36  6  0 3
 A13 : CRFC SKY 03B CL 1000 0 0000 x0 0  -21  46  3  0 0

Bracket - Saturday, August 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347285  Lexington County Soccer  03:00 PM  9 A1 vs A9CASA 03B Elite 1 vs.03 Bulls Boys Elite8

Bracket - Sunday, August 21, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347299  Lexington County Soccer  11:00 AM  9 A13 vs A9CRFC SKY 03B CL 1 0 vs.03 Bulls Boys Elite6
 347359  ESAB  03:00 PM  8 B10 vs B4SSC 03B Select White 1 vs.Florence SA - 03 Blue Boys3

Bracket - Saturday, August 27, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347321  Longpoint Field  11:00 AM  1 B2 vs B1Cainhoy Celtic 2 vs.Cainhoy Athletic Revolution9
 347396  ESAB  01:00 PM  9 B4 vs B7Florence SA - 03 Blue Boys 3 vs.JIYSC U14B Red0

Bracket - Sunday, August 28, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347273  Herdklotz Park  09:00 AM  1 A1 vs A7CASA 03B Elite 1 vs.FUSC 03 Boys Black3
 347252  Herdklotz Park  01:00 PM  1 A7 vs A12FUSC 03 Boys Black 0 vs.SCUFC 03 Boys Palmetto II0
 347303  Herdklotz Park  05:00 PM  2 A12 vs A1SCUFC 03 Boys Palmetto II 7 vs.CASA 03B Elite0

Bracket - Friday, September 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347294  Granby Educational Center  07:30 PM  1 A13 vs A7CRFC SKY 03B CL 1 0 vs.FUSC 03 Boys Black3

Bracket - Saturday, September 10, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347349  Longpoint Field  09:00 AM  1 B6 vs B1GPS NASA 03 BOYS WHITE 1 vs.Cainhoy Athletic Revolution5
 347293  SCUFC BB&T  09:00 AM  2 A12 vs A8SCUFC 03 Boys Palmetto II 10 vs.FUSC/OUSA 03 Boys White3
 347295  Michelin Athletic Complex  11:00 AM  2 A2 vs A5CASA 03B Premier 11 vs.FSCG Hub City SC 03B0
 347357  Longpoint Field  01:00 PM  1 B8 vs B6LCSA Strikers 03/04 - BU14 1 vs.GPS NASA 03 BOYS WHITE4
 347363  Longpoint Field  05:00 PM  1 B8 vs B1LCSA Strikers 03/04 - BU14 0 vs.Cainhoy Athletic Revolution9

Bracket - Sunday, September 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347368  Patriot Park - Sumter  11:00 AM  4 B13 vs B3Liverpool IA-SC 03 Fowler BU14 4 vs.DISA Boyz-U140
 347360  Patriot Park - Sumter  03:00 PM  4 B11 vs B3Sumter 14B Destroyers 1 vs.DISA Boyz-U142
 347339  Lexington County Soccer  05:00 PM  5 B8 vs B13LCSA Strikers 03/04 - BU14 0 vs.Liverpool IA-SC 03 Fowler BU145

Bracket - Wednesday, September 14, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347256  Wenwood Complex  07:30 PM  3 A5 vs A3FSCG Hub City SC 03B 0 vs.CESA 03B Select Black1

Bracket - Friday, September 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347308  Suber Road Complex  07:00 PM  1 A5 vs A6FSCG Hub City SC 03B 3 vs.FSCG Speedstreet Knights4
 347260  Manchester Meadows  07:30 PM  2 A10 vs A11DSC 03 Green Copa 2 vs.DSC 03 Green Samba6

Bracket - Saturday, September 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347378  Walterboro Complex  12:45 PM  8 B11 vs B9Sumter 14B Destroyers 3 vs.Storm Soccer - BU14 - 03B Blue0
 347404  James Island Complex  01:00 PM  1 B6 vs B7GPS NASA 03 BOYS WHITE 2 vs.JIYSC U14B Red2
 347366  Walterboro Complex  05:00 PM  8 B11 vs B5Sumter 14B Destroyers 0 vs.GPS Coastal Academy B03/04Gold6

Bracket - Sunday, September 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347258  Lexington County Soccer  09:00 AM  9 A8 vs A13FUSC/OUSA 03 Boys White 9 vs.CRFC SKY 03B CL 12
 347361  Garners Ferry Complex  01:00 PM  1 B12 vs B2SCUFC 03 Boys Crescent Blue 2 vs.Cainhoy Celtic3
 347248  Lexington County Soccer  01:00 PM  9 A8 vs A9FUSC/OUSA 03 Boys White 2 vs.03 Bulls Boys Elite6
 347392  Lexington County Soccer  05:00 PM  5 B13 vs B11Liverpool IA-SC 03 Fowler BU14 1 vs.Sumter 14B Destroyers0

Bracket - Friday, September 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347301  Country Club Park  07:00 PM  1 A3 vs A6CESA 03B Select Black 2 vs.FSCG Speedstreet Knights3

Bracket - Saturday, September 24, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347364  Basil Green Complex  09:00 AM  1 B9 vs B7Storm Soccer - BU14 - 03B Blue 1 vs.JIYSC U14B Red1
 347336  Basil Green Complex  11:00 AM  1 B5 vs B3GPS Coastal Academy B03/04Gold 1 vs.DISA Boyz-U145
 347325  Patriot Park - Sumter  01:00 PM  4 B6 vs B11GPS NASA 03 BOYS WHITE 1 vs.Sumter 14B Destroyers1
 347345  Basil Green Complex  01:00 PM  1 B8 vs B2LCSA Strikers 03/04 - BU14 2 vs.Cainhoy Celtic3
 347246  Carolina FC  01:00 PM  3 A6 vs A11FSCG Speedstreet Knights 3 vs.DSC 03 Green Samba4
 347275  Lexington County Soccer  01:00 PM  10 A9 vs A503 Bulls Boys Elite 1 vs.FSCG Hub City SC 03B1
 347350  Basil Green Complex  03:00 PM  1 B7 vs B5JIYSC U14B Red 3 vs.GPS Coastal Academy B03/04Gold5
 347352  Basil Green Complex  05:00 PM  1 B9 vs B3Storm Soccer - BU14 - 03B Blue 1 vs.DISA Boyz-U147

Bracket - Sunday, September 25, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347403  Basil Green Complex  09:00 AM  1 B5 vs B8GPS Coastal Academy B03/04Gold 6 vs.LCSA Strikers 03/04 - BU140
 347348  Garners Ferry Complex  01:00 PM  2 B11 vs B12Sumter 14B Destroyers 2 vs.SCUFC 03 Boys Crescent Blue1
 347335  Garners Ferry Complex  01:00 PM  1 B4 vs B1Florence SA - 03 Blue Boys 2 vs.Cainhoy Athletic Revolution1
 347409  John Paul II Catholic School  01:00 PM  1 B5 vs B10GPS Coastal Academy B03/04Gold 1 vs.SSC 03B Select White0
 347305  Lexington County Soccer  01:00 PM  10 A2 vs A9CASA 03B Premier 2 vs.03 Bulls Boys Elite3
 347371  Basil Green Complex  05:00 PM  1 B10 vs B8SSC 03B Select White 7 vs.LCSA Strikers 03/04 - BU140
 347367  Garners Ferry Complex  05:00 PM  2 B12 vs B4SCUFC 03 Boys Crescent Blue 0 vs.Florence SA - 03 Blue Boys9

Bracket - Monday, September 26, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347264  Michelin Athletic Complex  07:00 PM  2 A8 vs A2FUSC/OUSA 03 Boys White 0 vs.CASA 03B Premier8

Bracket - Friday, September 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347355  Lexington County Soccer  07:00 PM  9 B12 vs B13SCUFC 03 Boys Crescent Blue 0 vs.Liverpool IA-SC 03 Fowler BU146
 347263  Herdklotz Park  07:00 PM  2 A7 vs A3FUSC 03 Boys Black 1 vs.CESA 03B Select Black3

Bracket - Saturday, October 01, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347326  James Island Complex  11:00 AM  1 B7 vs B10JIYSC U14B Red 0 vs.SSC 03B Select White2
 347314  Suber Road Complex  11:00 AM  1 A6 vs A7FSCG Speedstreet Knights 3 vs.FUSC 03 Boys Black1
 347265  Westminister School  01:00 PM  1 A10 vs A13DSC 03 Green Copa   vs.CRFC SKY 03B CL 1 
 347282  Manchester Meadows  01:00 PM  1 A11 vs A5DSC 03 Green Samba 5 vs.FSCG Hub City SC 03B2
 347406  Foster Creek Park  03:00 PM  3 B2 vs B13Cainhoy Celtic 0 vs.Liverpool IA-SC 03 Fowler BU146
 347274  Suber Road Complex  03:00 PM  1 A8 vs A6FUSC/OUSA 03 Boys White 2 vs.FSCG Speedstreet Knights5
 347304  Stateline Sports Complex  05:00 PM  1 A13 vs A11CRFC SKY 03B CL 1 0 vs.DSC 03 Green Samba8

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347365  Summerville Soccer Complex  09:00 AM  J B10 vs B6SSC 03B Select White 4 vs.GPS NASA 03 BOYS WHITE2
 347388  James Island Complex  03:00 PM  1 B2 vs B7Cainhoy Celtic 1 vs.JIYSC U14B Red7

Bracket - Wednesday, October 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347279  Michelin Athletic Complex  07:00 PM  2 A8 vs A1FUSC/OUSA 03 Boys White 4 vs.CASA 03B Elite1

Bracket - Saturday, October 08, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347284  Saluda Shoals Complex  09:00 AM  1 A13 vs A3CRFC SKY 03B CL 1   vs.CESA 03B Select Black 

Bracket - Thursday, October 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347300  Michelin Athletic Complex  07:00 PM  2 A2 vs A7CASA 03B Premier 3 vs.FUSC 03 Boys Black1

Bracket - Friday, October 14, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347268  Herdklotz Park  06:30 PM  2 A7 vs A5FUSC 03 Boys Black 3 vs.FSCG Hub City SC 03B2

Bracket - Saturday, October 15, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347245  USC Upstate  09:00 AM  2 A5 vs A12FSCG Hub City SC 03B 2 vs.SCUFC 03 Boys Palmetto II1
 347328  Bishop England High School  11:00 AM  1 B1 vs B3Cainhoy Athletic Revolution 1 vs.DISA Boyz-U142
 347286  USC Upstate  01:00 PM  2 A10 vs A8DSC 03 Green Copa 0 vs.FUSC/OUSA 03 Boys White6
 347277  CESA Spartanburg  01:00 PM  1 A11 vs A3DSC 03 Green Samba 2 vs.CESA 03B Select Black2
 347376  Bishop England High School  03:00 PM  1 B2 vs B3Cainhoy Celtic 0 vs.DISA Boyz-U148
 347358  John Paul II Catholic School  05:00 PM  1 B9 vs B5Storm Soccer - BU14 - 03B Blue 2 vs.GPS Coastal Academy B03/04Gold3
 347311  USC Upstate  05:00 PM  2 A3 vs A10CESA 03B Select Black 4 vs.DSC 03 Green Copa0
 347253  Carolina FC  05:00 PM  3 A8 vs A11FUSC/OUSA 03 Boys White 1 vs.DSC 03 Green Samba8

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347324  John Paul II Catholic School  01:00 PM  1 B5 vs B12GPS Coastal Academy B03/04Gold 10 vs.SCUFC 03 Boys Crescent Blue0
 347401  Summerville Soccer Complex  03:00 PM  E B3 vs B10DISA Boyz-U14 3 vs.SSC 03B Select White0
 347247  Carolina FC  05:00 PM  4 A7 vs A10FUSC 03 Boys Black 2 vs.DSC 03 Green Copa1

Bracket - Friday, October 21, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347327  Hardeeville Park & Rec Complex  06:00 PM  1 B8 vs B9LCSA Strikers 03/04 - BU14   vs.Storm Soccer - BU14 - 03B Blue 
 347272  SCUFC BB&T  07:00 PM  6 A12 vs A13SCUFC 03 Boys Palmetto II 1 vs.CRFC SKY 03B CL 10
 347257  Suber Road Complex  07:00 PM  2 A6 vs A2FSCG Speedstreet Knights 2 vs.CASA 03B Premier4

Bracket - Saturday, October 22, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347356  Longpoint Field  01:00 PM  1 B1 vs B7Cainhoy Athletic Revolution 5 vs.JIYSC U14B Red1
 347270  Red Bank Complex  03:00 PM  1 A9 vs A303 Bulls Boys Elite 3 vs.CESA 03B Select Black2
 347323  Midlands Orthopaedics  05:00 PM  2 B4 vs B13Florence SA - 03 Blue Boys 0 vs.Liverpool IA-SC 03 Fowler BU140

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347373  Bishop England High School  11:00 AM  1 B12 vs B6SCUFC 03 Boys Crescent Blue 1 vs.GPS NASA 03 BOYS WHITE2
 347254  Granby Educational Center  11:00 AM  1 A9 vs A1003 Bulls Boys Elite 6 vs.DSC 03 Green Copa0
 347329  ESAB  01:00 PM  8 B4 vs B2Florence SA - 03 Blue Boys 7 vs.Cainhoy Celtic2
 347331  Patriots Point - Mt. Pleasant  03:00 PM  5 B6 vs B13GPS NASA 03 BOYS WHITE 0 vs.Liverpool IA-SC 03 Fowler BU144
 347259  Patriots Park - Evans  03:00 PM  11 A9 vs A1203 Bulls Boys Elite 1 vs.SCUFC 03 Boys Palmetto II1
 347400  ESAB  05:00 PM  8 B2 vs B11Cainhoy Celtic 2 vs.Sumter 14B Destroyers5
 347407  Bishop England High School  05:00 PM  1 B3 vs B12DISA Boyz-U14 7 vs.SCUFC 03 Boys Crescent Blue0

Bracket - Friday, October 28, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347408  Patriot Park - Sumter  07:30 PM  4 B4 vs B11Florence SA - 03 Blue Boys 3 vs.Sumter 14B Destroyers0

Bracket - Saturday, October 29, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347315  Michelin Athletic Complex  09:00 AM  2 A2 vs A13CASA 03B Premier 8 vs.CRFC SKY 03B CL 10
 347316  Lexington County Soccer  09:00 AM  5 A3 vs A12CESA 03B Select Black 3 vs.SCUFC 03 Boys Palmetto II0
 347251  Suber Road Complex  12:30 PM  1 A6 vs A13FSCG Speedstreet Knights 8 vs.CRFC SKY 03B CL 10
 347384  Lexington County Soccer  01:00 PM  9 B1 vs B11Cainhoy Athletic Revolution 5 vs.Sumter 14B Destroyers1
 347347  Red Bank Complex  01:00 PM  1 B10 vs B13SSC 03B Select White 0 vs.Liverpool IA-SC 03 Fowler BU140
 347261  CESA Spartanburg  01:00 PM  1 A1 vs A5CASA 03B Elite 0 vs.FSCG Hub City SC 03B3
 347398  Lexington County Soccer  05:00 PM  9 B1 vs B13Cainhoy Athletic Revolution 0 vs.Liverpool IA-SC 03 Fowler BU142
 347341  Red Bank Complex  05:00 PM  1 B10 vs B11SSC 03B Select White 1 vs.Sumter 14B Destroyers1
 347319  Lexington County Soccer  05:00 PM  5 A6 vs A9FSCG Speedstreet Knights 0 vs.03 Bulls Boys Elite1

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347397  James Island Complex  09:00 AM  1 B5 vs B6GPS Coastal Academy B03/04Gold 3 vs.GPS NASA 03 BOYS WHITE0
 347340  Lexington County Soccer  11:00 AM  5 B9 vs B12Storm Soccer - BU14 - 03B Blue 2 vs.SCUFC 03 Boys Crescent Blue3
 347390  Summerville Soccer Complex  01:00 PM  J B4 vs B5Florence SA - 03 Blue Boys 3 vs.GPS Coastal Academy B03/04Gold1
 347337  Longpoint Field  01:00 PM  1 B6 vs B2GPS NASA 03 BOYS WHITE 2 vs.Cainhoy Celtic4
 347309  Ballentine Park  01:00 PM  1 A1 vs A13CASA 03B Elite 3 vs.CRFC SKY 03B CL 11
 347292  Lexington County Soccer  01:00 PM  9 A11 vs A9DSC 03 Green Samba 3 vs.03 Bulls Boys Elite4
 347318  Carolina FC  01:00 PM  3 A5 vs A10FSCG Hub City SC 03B   vs.DSC 03 Green Copa 
 347411  Foster Creek Park  03:00 PM  3 B7 vs B8JIYSC U14B Red 9 vs.LCSA Strikers 03/04 - BU140
 347395  Foster Creek Park  04:30 PM  3 B3 vs B8DISA Boyz-U14 10 vs.LCSA Strikers 03/04 - BU140
 498615  SCUFC BB&T  05:00 PM  3 B10 vs B12SSC 03B Select White 5 vs.SCUFC 03 Boys Crescent Blue0
 347386  Lexington County Soccer  05:00 PM  5 B13 vs B9Liverpool IA-SC 03 Fowler BU14 5 vs.Storm Soccer - BU14 - 03B Blue0
 347266  Lexington County Soccer  05:00 PM  9 A11 vs A12DSC 03 Green Samba 1 vs.SCUFC 03 Boys Palmetto II6

Bracket - Wednesday, November 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347290  Brushy Creek Complex  06:00 PM  1 A2 vs A3CASA 03B Premier 3 vs.CESA 03B Select Black2

Bracket - Friday, November 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347288  SCUFC BB&T  07:00 PM  5 A12 vs A6SCUFC 03 Boys Palmetto II 5 vs.FSCG Speedstreet Knights0

Bracket - Saturday, November 05, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347280  SCUFC BB&T  09:00 AM  6 A9 vs A703 Bulls Boys Elite 2 vs.FUSC 03 Boys Black3
 347377  Summerville Soccer Complex  11:00 AM  J B10 vs B1SSC 03B Select White 0 vs.Cainhoy Athletic Revolution1
 347379  SCUFC BB&T  11:00 AM  1 B12 vs B8SCUFC 03 Boys Crescent Blue 2 vs.LCSA Strikers 03/04 - BU141
 347380  SCUFC BB&T  11:00 AM  2 B13 vs B7Liverpool IA-SC 03 Fowler BU14 0 vs.JIYSC U14B Red1
 347410  James Island Complex  11:00 AM  3 B6 vs B9GPS NASA 03 BOYS WHITE 1 vs.Storm Soccer - BU14 - 03B Blue3
 347281  Palisades Soccer Complex  01:00 PM  2 A10 vs A6DSC 03 Green Copa 2 vs.FSCG Speedstreet Knights5
 347383  Granby Educational Center  02:00 PM  1 B3 vs B4DISA Boyz-U14 1 vs.Florence SA - 03 Blue Boys1
 347334  Summerville Soccer Complex  05:00 PM  J B9 vs B10Storm Soccer - BU14 - 03B Blue 0 vs.SSC 03B Select White5

Bracket - Sunday, November 06, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347333  Patriot Park - Sumter  09:00 AM  4 B8 vs B11LCSA Strikers 03/04 - BU14 0 vs.Sumter 14B Destroyers4
 347320  Herdklotz Park  09:00 AM  1 A7 vs A8FUSC 03 Boys Black 0 vs.FUSC/OUSA 03 Boys White0
 347391  Summerville Soccer Complex  11:00 AM  J B12 vs B1SCUFC 03 Boys Crescent Blue 0 vs.Cainhoy Athletic Revolution5
 347374  Red Bank Complex  12:30 PM  1 B13 vs B5Liverpool IA-SC 03 Fowler BU14 2 vs.GPS Coastal Academy B03/04Gold0
 347353  Summerville Soccer Complex  01:00 PM  J B10 vs B2SSC 03B Select White 4 vs.Cainhoy Celtic0
 347306  Brushy Creek Complex  01:00 PM  2 A3 vs A8CESA 03B Select Black 6 vs.FUSC/OUSA 03 Boys White0
 347332  Summerville Soccer Complex  03:00 PM  J B7 vs B12JIYSC U14B Red 7 vs.SCUFC 03 Boys Crescent Blue0
 347298  Palisades Soccer Complex  03:00 PM  1 A12 vs A10SCUFC 03 Boys Palmetto II 1 vs.DSC 03 Green Copa0
 347351  Patriot Park - Sumter  05:00 PM  4 B8 vs B4LCSA Strikers 03/04 - BU14 0 vs.Florence SA - 03 Blue Boys4

Bracket - Saturday, November 12, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347370  Hardeeville Park & Rec Complex  09:00 AM  1 B1 vs B9Cainhoy Athletic Revolution 2 vs.Storm Soccer - BU14 - 03B Blue1
 347267  Suber Road Complex  09:00 AM  2 A6 vs A1FSCG Speedstreet Knights 9 vs.CASA 03B Elite2
 347342  John Paul II Catholic School  01:00 PM  1 B1 vs B5Cainhoy Athletic Revolution 1 vs.GPS Coastal Academy B03/04Gold4
 347394  Hardeeville Park & Rec Complex  01:00 PM  1 B2 vs B9Cainhoy Celtic   vs.Storm Soccer - BU14 - 03B Blue 
 347249  Suber Road Complex  01:00 PM  1 A1 vs A3CASA 03B Elite 0 vs.CESA 03B Select Black6
 347389  Cathedral Of Praise Church Academy  04:00 PM  1 B3 vs B6DISA Boyz-U14 5 vs.GPS NASA 03 BOYS WHITE0
 347372  Patriot Park - Sumter  05:00 PM  4 B11 vs B7Sumter 14B Destroyers 1 vs.JIYSC U14B Red2
 347382  John Paul II Catholic School  05:00 PM  1 B2 vs B5Cainhoy Celtic 0 vs.GPS Coastal Academy B03/04Gold5
 347289  Granby Educational Center  07:00 PM  1 A13 vs A5CRFC SKY 03B CL 1   vs.FSCG Hub City SC 03B 

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347297  Carolina FC  09:00 AM  3 A1 vs A11CASA 03B Elite 0 vs.DSC 03 Green Samba7
 347271  Carolina FC  09:00 AM  4 A10 vs A2DSC 03 Green Copa 0 vs.CASA 03B Premier5
 347313  Michelin Athletic Complex  09:00 AM  1 A5 vs A8FSCG Hub City SC 03B 3 vs.FUSC/OUSA 03 Boys White0
 347343  Bishop England High School  11:00 AM  1 B6 vs B4GPS NASA 03 BOYS WHITE 0 vs.Florence SA - 03 Blue Boys5
 347344  James Island Complex  01:00 PM  1 B7 vs B3JIYSC U14B Red 0 vs.DISA Boyz-U144
 347291  Carolina FC  01:00 PM  4 A10 vs A1DSC 03 Green Copa 1 vs.CASA 03B Elite1
 347310  Carolina FC  01:00 PM  3 A2 vs A11CASA 03B Premier 4 vs.DSC 03 Green Samba2
 347402  Bishop England High School  03:00 PM  1 B4 vs B9Florence SA - 03 Blue Boys 1 vs.Storm Soccer - BU14 - 03B Blue0

Bracket - Thursday, November 17, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347243  Michelin Athletic Complex  07:00 PM  2 A2 vs A1CASA 03B Premier 5 vs.CASA 03B Elite0

Bracket - Saturday, November 19, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 347287  Manchester Meadows  03:00 PM  1 A11 vs A7DSC 03 Green Samba 4 vs.FUSC 03 Boys Black0
 347278  SCUFC BB&T  03:00 PM  4 A12 vs A2SCUFC 03 Boys Palmetto II 0 vs.CASA 03B Premier0






Affinity Sports Copyright 2016, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.